سوئیچ بانکی چیست ؟

امروزه خیلی از افراد و مشاغل به دلیل کسب سود از تراکنش های خودپرداز ، اقدام به تهیه دستگاه ATM نموده اند. اولین قدم پس از تهیه خودپرداز ایجاد ارتباط بین دستگاه و بانک مورد نظر می باشد. ارتباط بین دستگاه ATM و داده های بانک از طریق سوئیچ بانکی انجام می گیرد. در واقع سوئیچ بانکی یک کد است که از طرف بانک به هر دستگاه ATM اختصاص داده می شود و دستگاه خودپرداز از طریق این کد که به اصطلاح به آن سوئیچ بانکی می گویند به بانک متصل می شود. اعطای سوئیچ از طریق شرکت های واسطه صورت می گیرد و در این راستا موسسات بسیاری هستند که با دریافت مدارک از پذیرندگان ، اتصال دستگاه آنان به شبکه بانکی را میسر می کنند. در هنگام انتخاب بهترین سوئیچ باید همواره به نکاتی از جمله ارائه خدمات به صورت شبانه روزی در تمامی ایام هفته حتی روز های تعطیل ، عدم قطعی ، سرعت بالای انتقال داده ها ، امکان استفاده از تمامی کارت های عضو شبکه شتاب و امنیت بالا توجه نمود.

سوئیچ خودپرداز

وظیفه ی روتر در دستگه های خودپرداز

یکی از قطعات بسیار مهم در دستگاه های ATM روتر می باشد. این تجهیز وظیفه ی مهمی را برعهده دارد و باعث اتصال دستگاه خودپرداز به شبکه ی بانکی شده و همواره کم ترافیک ترین مسیر را جهت برقراری اتصال انتخاب می کند. IP که بانک در اختیار کاربر قرار می دهد توسط روتر ست می شود و تمامی اطلاعات از جمله اطلاعات هویتی ، تراکنش ها ، کارت به کارت ، مانده حساب و … توسط روتر خودپرداز به صورت رمزنگاری به سرورهای بانک ارسال می شود. این تجهیز دارای امنیت بالایی است زیرا توسط VPN که بر روی آن کانفیگ می شود اطلاعات به صورت رمزنگاری ارسال خواهد شد که این قابلیت امکان دسترسی هکر ها را به صفر می رساند. جهت اطلاعات بیشتر لطفا به صفحه روتر در سایت ما مراجعه نمایید.

معرفی سوئیچ های بانکی

یکی از مهمترین وظایف بانک ها ، اعطای سوئیچ از طریق کارگزاری های رسمی به مشتریان می باشد. همان طور که گفته شد شرکت های زیادی به عنوان کارگزار بانک ها وجود دارند و باید خدمات هر کدام بررسی شود تا بهترین انتخاب صورت گیرد. در ادامه به معرفی معروف ترین سوئیچ های دستگاه خودپرداز می پردازیم.

سوئیچ بانک دی

بانک خصوصی دی همواره با ارائه خدماتی با کیفیت و پیشرو ، توانسته رضایت مشتریان خود را کسب نماید. سوئیچ بانک دی را می توان به عنوان محبوب ترین سوئیچ نزد صاحبان خودپرداز ها دانست. از جمله مزایای خدمات آن می توان به مواردی همچون واریز بالاترین درصد سود تراکنش ها به صاحبان خودپرداز بدون کسر مالیات ، ثبت نام اینترنتی و عدم مراجعه حضوری ، راه اندازی 2 ساعته حتی در روزهای تعطیل و ارائه نرم افزار موبایلی جهت اطلاع دادن خرابی دستگاه ، محاسبات کارمزدی و… اشاره کرد. همچنین بانک دی اعلام نموده که تمامی عملیات از جمله کارت به کارت ، خرید شارژ ، پرداخت قبوض ، موجودی و … دارای سود تراکنش هستند. در جدول زیر سوئیچ بانک دی را بررسی نموده ایم.

نام بانککارمزد پرداختی به پذیرندهتسویهراه اندازیهزینه سوئیچنوع افتتاح حسابقطعی ارتباطزمان واریز
کارمزد
مانیتورینگریز تراکنش
دی65درصددستی ، اپلیکیشن
و اتومات
24 ساعتهرایگاناینترنتیندارد5ام تا 8ام هر ماهداردهر ماه از طریق
اپ

مدارک لازم جهت اخذ سوئیچ بانک دی

 1. کپی از شناسنامه و کارت ملی جدید (در صورت قدیمی بودن ارائه رسید کارت ملی نیز الزامی می باشد.)
 2. گواهی امضا جهت ارائه به شرکت تراکنش همراه مانی تک
 3. افتتاح حساب در بانک دی (قرض الحسنه یا کوتاه مدت)
 4. چک ضمانت(به نام پذیرنده) یا سفته به ارزش 50 میلیون تومان ، در وجه شرکت تراکنش همراه مانی تک (بدون تاریخ و بدون هرگونه نوشته اضافی دیگر باشد.)
 5. اجاره نامه یا سند مالکیت یا جواز کسب پذیرنده (اجاره نامه دستی هم قابل قبول است، مربوط به مکان نصب دستگاه و حتما به نام پذیرنده باشد.)
 6. ارسال لوکیشن محل نصب دستگاه به شماره واتساپ 09128524520

سویچ بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین یکی دیگر از بانک های خوشنام ایران می باشد که به ارائه خدمات سوئیچ دستگاه خودپرداز پرداخته است. بانک اقتصاد نوین همواره با ارائه خدمات گوناگون در زمینه پرداخت های اینترنتی و نوین توانسته رضایت مشتریان خود را بدست بیاورد و طیف گسترده ی مردم ، مراجعه کنندگان این بانک هستند. در ادامه ویژگی های سوئیچ خودپرداز بانک اقتصاد نوین را بررسی می کنیم.

نام بانککارمزد پرداختی به پذیرندهتسویهراه اندازیهزینه سوئیچنوع افتتاح حسابقطعی ارتباطزمان واریز
کارمزد
مانیتورینگریز تراکنش
اقتصاد نوین62درصددستی و اتوماتبا دریافت نویت در
ساعات اداری
رایگانمراجعه حضوریندارد10ام تا 20ام هر ماهداردهر ماه با درخواست کتبی

مدارک لازم جهت اخذ سوئیچ بانک اقتصاد نوین

 1. مدارک شناسایی همراه با کپی برابر اصل
 2. گواهی امضا
 3. افتتاح حساب
 4. چک ضمانت 50 میلیون تومان
 5. اجاره نامه یا سند مالکیت محل نصب دستگاه ATM

سوئیچ بانک کارآفرین

بانک کارآفرین از قدیمی ترین بانک های پیشرو در خدمات پرداخت های اینترنتی است. سیاست این بانک در بومی سازی و استقلال از بانک های خارجی می باشد. یکی از خدماتی که بانک کارآفرین به صاحبان خودپرداز اعطا می کند ارائه سوئیچ می باشد که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

نام بانککارمزد پرداختی به پذیرندهتسویهراه اندازیهزینه سوئیچنوع افتتاح حسابقطعی ارتباطزمان واریز
کارمزد
مانیتورینگریز تراکنش
کارآفرین55-60درصددستی و اتوماتمراجعه فقط توسط کارشناس بانکرایگانمراجعه حضوریندارد10ام تا 15ام هر ماهنداردهر ماه با درخواست کتبی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ سوئیچ بانک کارآفرین

 1. مدارک شناسایی همراه با کپی برابر اصل
 2. چک یا سفته به مبلغ 50 میلیون تومان
 3. داشتن گواهی امضا
 4. اجاره نامه یا سند مالکیت محل نصب دستگاه خودپرداز

سوئیچ بانک شهر

بانک شهر با پشتوانه شهرداری تهران تاسیس گردید و در ادامه با سهامداری افراد و ارگان های بیشتری به یک بانک محبوب نزد کاربران تبدیل گردید. از سوئیچ های بانکی که توانسته رضایت کاربران خود را کسب نماید و افراد بیشتری را ترغیب به اخذ آن کند سوئیچ بانک شهر است که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

نام بانککارمزد پرداختی به پذیرندهتسویهراه اندازیهزینه سوئیچنوع افتتاح حسابقطعی ارتباطزمان واریز
کارمزد
مانیتورینگریز تراکنش
شهر60درصددستی و اتوماتبا دریافت نویت در
ساعات اداری
یک میلیون
تومان
مراجعه حضوریندارد15ام تا 20ام هر ماهنداردهر ماه از طریق سایت

مدارک مورد نیاز جهت اخذ سوئیچ بانک شهر

 1. مدارک شناسایی همراه با کپی برابر اصل
 2. چک یا سفته به مبلغ 50 میلیون تومان
 3. داشتن گواهی امضا
 4. اجاره نامه یا سند مالکیت محل نصب دستگاه خودپرداز

نحوه دریافت سوئیچ خودپرداز

شرکت مایا تجارت همواره تلاش می کند تا بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه نماید. یکی از اقداماتی که ما انجام می دهیم ارائه سوئیچ خودپرداز می باشد. ما در تمام روز های هفته آماده ایم که به شما عزیزان این خدمات را ارائه دهیم. جهت مشاوره رایگان و پاسخ به تمامی سؤالات خود در زمینه سوییچ ها با کارشناسان ما در ارتباط باشید.