دستگاه کش لس یا کیوسک بانکی چیست ؟

دستگاه کش لس (Cashless ATM) یک خودپرداز غیر نقدی است که می توان به وسیله آن تمامی عملیات مالی بجز برداشت پول را انجام داد. توسط این دستگاه می توان اقداماتی از جمله کارت به کارت ، واریز به شماره حساب ، خرید شارژ ، پرداخت قبوض ، خرید بلیط ، دریافت موجودی حساب ، تغییر رمز اول یا دوم کارت و… را به راحتی انجام داد و فقط برداشت پول توسط کش لس امکان پذیر نیست. امروزه استفاده از پول نقد به حداقل رسیده و کمتر کسی کارهای مالی خود را توسط اسکناس انجام می دهد. اکثر افراد از کارت های بانکی جهت انجام کارهای روزمره خود استفاده می کنند که این موضوع باعث بالا رفتن ایمنی و سرعت بخشیدن امور مالی می شود به همین منظور جهت فرهنگ سازی عدم استفاده از اسکناس ، دستگاه کش لس یا خودپرداز غیر نقدی ساخته شده است. این تچهیز دارای نام های دیگری از جمله کیوسک بانکی ، کیسوک دیواری ، خودپرداز غیرنقدی و کیوسک غیر نقدی نیز می باشند. استفاده از این دستگاه دارای مزایای زیادی از جمله معاف از مالیات ، نصب سریع و ساده ، محیط کاربر پسند و آسان ، ابعاد کوچک ، سرعت انجام عملیات بالا و… می باشد.

دستگاه کش لس

محاسبه سود دهی و درآمد زایی از طریق دستگاه کش

هر ماه درصدی از کارمزد کسر شده از عملیات کارت به کارت ، دریافت شارژ و … از طرف بانک مرکزی به حساب پذیرنده واریز می گردد. در حال حاظر سود دستگاه های کش لس ۵۰ درصد بوده و ما در جدول زیر نحوه سود دهی را محاسبه نموده ایم.

سود دستگاه کارت به کارت

بهتر است دستگاه کش لس بخریم یا دستگاه ATM ؟

استفاده از دستگاه های خودپرداز ATM و کش لس همواره برای دارنده آن باعث سود دهی می شود و فرد صاحب دستگاه از تمامی تراکنش های صورت گرفته کارمزد دریافت می کند. اما سوالی که پیش می آید این است که خرید کدام یک از این دو دستگاه بهتر و دارای مزایای بیشتری است؟ طبق آمار های بانک مرکزی درصد بالایی از تراکنش ها ، عملیاتی غیر از برداشت وجه می باشند و در طول روز تعداد کمی از افراد سعی در برداشت وجه از خودپرداز ها را دارند. همان طور که گفته شد دستگاه کش لس تمامی اقدامات مالی بجز برداشت وجه را پشتیبانی می کند و دارای مزایای بیشتری نسبت به خودپرداز های ATM هستند که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

تفاوت ATM و کش لس

مزایای استفاده از کیوسک بانکی دیواری

 • یکی از بهترین مزایای این دستگاه ها معاف بودن آن ها از مالیات می باشند. دستگاه کش لس به دلیل خدماتی بودن از قانون مالیات معاف هستند و دارنده آن مشمول مالیات نخواهد شد. استفاده از آن مناسب تمامی مشاغل از جمله مطب پزشکی ، فروشگاه ها ، اماکن تجاری ، برج های اداری – مسکونی ، رستوران ها و … می باشند.
 • خود پردازها به دلیل ابعاد بزرگتری که دارند ، نمی توان در هر مکانی قرار دارد اما کیوسک بانکی دارای ابعاد کوچکی هستند و در تمامی مکان ها به راحتی بر روی دیوار نصب می شوند.
 • خود پردازها تقریبا هر روز نیاز به تأمین پول نقد و اقدامات امنیتی جهت قرار دادن پول دارند که خود این عامل احتیاج به مراقبت و نگهداری توسط دارنده آن خواهد داشت.
 • سرعت بالای عملیات بانکی
 • ارزان تر و اقتصادی تر نسبت به دستگاه ATM
 • قابلیت برنامه نویسی و نصب برنامه های کاربردی با توجه به کسب و کار
 • این دستگاه دارای امنیت بالایی می باشد و مانع از دسترسی هکر ها می شود.
 • قابلیت بارکد خوان
 • امکان احراز هویت توسط اثر انگشت
 • نصب و عملکرد بسیار آسان و سریع

Cashless-ATM

کاربرد های دستگاه کیوسک دیواری

 • ارائه خدمات کارت به کارت
 • انتقال وجه از کارت به شماره شبا
 • انتقال وجه از کارت به شماره حساب
 • پرداخت تمامی قبوض
 • انتقال وجه به حساب های خاص و خیریه
 • گزارش از ده عملیات آخر
 • تغییر رمز اول و دوم کارت
 • پرداخت تسهیلات
 • دریافت موجودی
 • خرید بلیط قطار ، مترو ، سینما و…
 • پرداخت عوارض خروج از کشور و عوارض شهرداری
 • و همچنین با برنامه نویسی می توان اپلیکیشن های مورد نیاز را بر روی آن نصب و استفاده نمود.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت کیوسک دیواری یا کش لس

شما به راحتی با ارائه مدارک زیر می توانید در حداقل زمان دستگاه کش لس خود را دریافت نمایید.

 • تصویر جواز کسب محل کار
 • تصویر اجاره نامه یا سند
 • تصویر کارت ملی

نمایندگی فروش دستگاه کشلس

کیوسک بانکی یا همان کش لس ها دارای انواع مختلفی هستند و اکثرا وارداتی می باشند. انتخاب صحیح در این زمینه همواره نیاز به تجربه و دانش تخصصی دارد. شرکت مایا تجارت به عنوان نماینده فروش ، همواره آماده ارائه خدمات مشاوره ، نصب ، تعمیر و فروش تجهیزات کش لس می باشد. کارشناسان متخصص و مجرب تیم ما تا رضایت کامل شما عزیزان همراهتان خواهند بود.

سوالات متدوال

نحوه اتصال دستگاه های کش لس به اداره مالیات به چه صورت است؟

تمامی دستگاه های خودپرداز و کش لس از مالیات معاف هستند. در واقع باید گفت مالیات متعلق به گردش حساب ها می باشد و ارتباطی به داشتن این دستگاه یا نداشتن آن ندارد.از نظر مالیات، حساب هایی که تراکنش های بالا دارند حساب تجاری هستند و مشمول مالیات می شوند.

همچنین برای ثبت نام کردن دستگاه های خودپرداز و کش لس نیازی به پرونده مالیاتی نیست؛ زیرا فقط کارت به کارت انجام می شود که در این حالت ممکن است روزانه به کارت اشخاص مختلفی تراکنش انجام شود و به این دلیل که به هیچ حسابی متصل نیستند، به هیچ پرونده ای نیز وصل نمی شوند.

آیا کارمزد تراکنش به ازای هر کارت به کارت با دستگاه های کس لس به صاحب دستگاه تعلق می گیرد؟

خیر توجه کنید دلیل انتخاب کش لس توسط افراد سودآوری این دستگاه نیست بلکه به دلیل مواردی مانند افزایش پاخور فروشگاه، رفاه حال مشتریان و معافیت مالی می باشد؛ به عبارتی می توان گفت خریداران این دستگاه کلاس کاری خود را مدنظر قرار می دهند نه میزان سود.

دستگاه های کش لس چه برتری ای نسبت به همراه بانک دارند؟

همراه بانک فقط برای استفاده خودتان می باشد، در حالی که با استفاده از کش لس ها مشتریان شما نیز می توانند تراکنش های کارت به کارتی خود را انجام دهد.

نکات و باید و نبایدهای استفاده کردن از کش لس ها چیست؟

نباید روزانه به هر شماره کارت بیشتر از ۵ تا کارت به کارت انجام دهید.

هر ماه تراکنش های کارت به کارت شما به هر شماره کارت نباید بیشتر از ۶۰ بار شود. ( مبلغ مهم نیست. تعداد مهمه، تا سقف ۱۰ میلیون تومان )

یک عدد سیمکارت به ارزش ۳ میلیون تومان بدون نیاز به خرید بسته و شارژ روی دستگاه K9 می باشد. فقط باید هزینه آبونمان را پرداخت کنید. ( هر سه ماه یکبار بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان )

آیا دستگاه های کش لس امکان ذخیره شماره کارت را دارند؟

باید اشاره کنیم که هیچ یک از دستگاه های کش لس امکان ذخیره شماره کارت را ندارند. فقط کش لس مدل K9 هنگام انجام کارت به کارت، در قسمت وارد کردن شماره کارت مقصد، دو شماره کارت آخری که به آن ها انتقال وجه انجام داده اید را به عنوان پیشنهادات به شما نمایش می دهد و می توانید آن ها را انتخاب کنید.

هر کدام از کش لس های سیار و دیواری برای چه مشاغلی مناسب هستند؟

در صورتی که محیط کاری کوچکی دارید توصیه می کنیم از کش لس های سیار استفاده کنید، هر چند که می توانید با استفاده از قاب، کشلس سیار را به دیوار متصل کنید تا هم به صورت دیواری بتوانید از آن استفاده کنید و هم امکان استفاده از آن را به مشتریان خود بدهید، اما اگر محیط کاری بزرگ و پر رفت و آمدی دارید بهتر است از کش لس های دیواری استفاده کنید.

آیا امکان ثبت سفارش از شهرستان ها وجود دارد؟

بله، شرکت مایا تجارت ارسال دستگاه به سرار کشور را دارد و شما عزیزان در هر ناحیه از ایران که باشید می توانید دستگاه مورد نظر خود را سفارش دهید. تنها کافی ست مبلغ یک میلیون تومان را برای ثبت سفارش واریز کنید و مابقی هزینه را هنگام ارسال دستگاه به محل مورد نظر شما واریز کنید.