Toggle content goes here, click edit button to change this text.

سوالات متداول در رابطه با خودپردازها

دستگاه خودپرداز چقدر درآمد دارد؟

نمی توان درآمد دستگاه خودپرداز را به صورت یک مبلغ مشخص بیان کرد چون درآمد ثابتی ندارد. ولی می توان گفت که بیشترین سود این دستگاه متعلق به عملیات برداشت وجه نقد می باشد؛ به ازای هر یک میلیون تومان وجه نقدی که از دستگاه برداشت شود تقریبا ۷۰۰۰ تومان سود به پذیرنده تعلق میگیرد. به این ترتیب هرچه تراکنش های دستگاه و برداشت وجه بیشتر باشد، سود پذیرنده هم بیشتر خواهد بود.

آیا امکان سرقت اسکناس های دستگاه خودپرداز وجود دارد؟

خیر، دستگاه های خودپرداز از امنیت بالایی برخوردار هستند؛ ضمن اینکه در فضای بیرونی مردم فقط به مانیتور دستگاه دسترسی دارند و گاوصندوق دستگاه های خودپرداز داخل فروشگاه قرار می گیرد. بنابراین اگر امنیت فروشگاه یا مکانی که خودپرداز در آنجا قرار داده شده برقرار باشد امکان سرقت اسکناس ها وجود ندارد.

آیا دستگاه خودپرداز نیاز به پشتیبانی دارد؟

بله قطعا، تمامی دستگاه ها دارای گارانتی و خدمات مادام هستند تا زمانی که گارانتی منقضی نشده باشد دریافت تمامی خدمات برای دستگاه رایگان می باشد. بعد از سپری شدن مدت گارانتی خدمات نرم افزاری رایگان می باشد و  در رابطه با خدمات سخت افزاری در صورتی که نیاز به تعویض قطعه باشد، هزینه تعویض قطعه و در صورتی که نیاز به اعزام تکنسین باشد هزینه ایاب و ذهاب و یا رفع خرابی دریافت می شود.

برای دریافت خودپرداز چه مدارکی لازم است؟

مدارک مورد نیاز برای خرید دستگاه خودپرداز مدارک هویتی می باشد یعنی شناسنامه، کارت ملی، موبایل به نام، تاییدیه پستی محل نصب، اجاره نامه یا سند مالکیت و باز کردن حساب در بانکی که به شخص اعلام می شود.