دستگاه کارتخوان

یافتن نام فروشگاه دستگاه پوز، از کجا بفهمم کجا کارت کشیدم؟

اطلاع از نام فروشگاه دستگاه POS دغدغه افرادی است که بیش از آنچه باید به حساب فروشنده واریز می کنند. بعد از فهمیدن این موضوع، اولین سوالی که معمولا پیش می آید این است که چگونه بفهمم کارت را کجا کشیده ام؟
 

اطلاع از نام فروشگاه دستگاه POS دغدغه افرادی است که بیش از آنچه باید به حساب فروشنده واریز می کنند. بعد از فهمیدن این موضوع، اولین سوالی که معمولا پیش می آید این است که چگونه بفهمم کارت را کجا کشیده ام؟
در این مقاله سعی داریم راه های یافتن نام فروشگاهی که دستگاه POS در آن قرار دارد و پیگیری تراکنش اشتباه را به شما معرفی کنیم.
معمولا این مشکل از راه هایی مانند دریافت موجودی حساب، پیگیری تراکنش شاپرک، یافتن شماره پایانه دستگاه POS، پیگیری تراکنش با شماره رهگیری حل می شود.

می توانید تراکنش مورد نظر خود را از شماره ترمینال دستگاه POS دنبال کنید، آدرس صاحب دستگاه POS را پیدا کنید و حتی موجودی حساب خود را یاد بگیرید. شرکت مایا تجارت یکی از نمایندگی های فروش کارتخوان سیار می باشد که خدمات کارتخوان را با یک سال گارانتی و پشتیبانی دائمی برای انواع کارتخوان سیار، ثابت، اندروید و … ارائه می دهد. در صورت تمایل به خرید کارتخوان می توانید به فروشگاه سایت مایا تجارت مراجعه کرده، تمامی مدل های کارتخوان را مشاهده کنید و با شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

چطور نام و آدرس فروشگاه دستگاه پوز را پیدا کنم؟

یافتن نام فروشگاه دستگاه پوز، از کجا بفهمم کجا کارت کشیدم؟

اگر رسید تراکنش خود را دارید، می توانید از یکی از روش های زیر برای استعلام نام و آدرس فروشگاهی که دستگاه POS در آن قرار دارد استفاده کنید.

۱- نام و آدرس دستگاه POS را از برگه تراکنش بیابید.

قبل از هر اقدامی رسید تراکنش خود را بررسی کنید. این یکی از ساده ترین راه ها می باشد. به طور کلی اطلاعاتی مانند شماره تماس فروشگاه و نام فروشگاهی که دستگاه POS در آن قرار دارد روی رسید ثبت می شود که به راحتی می توانید به فروشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

۲- یافتن نام پایانه فروش با پیگیری تراکنش شاپرک

می توانید از طریق تماس با شاپرک، ترمینال و شماره ترمینال موجود در رسید را به شاپرک اطلاع دهید. با توجه به تجربیات برخی افراد می توانید نام فروشگاه را در شاپرک استعلام کنید.

۳- یافتن آدرس فروشگاه کارتخوان از طریق کد پستی

گاهی برخی از رسیدهای خرید شامل کد پستی فروشگاه می شود. راه دیگر برای یافتن آدرس فروشگاه کارتخوان، استعلام از طریق کد پستی است، بنابراین می توانید با مراجعه به اداره پست محلی، کد پستی را برای استعلام آدرس فروشگاه دستگاه POS ارائه دهید.

۴- با مراجعه حضوری به بانک آدرس صاحب دستگاه POS را بیابید

راه دیگر برای یافتن آدرس صاحب دستگاه POS مراجعه حضوری به بانک است. می توانید به صورت حضوری به بانک مراجعه کرده و مشکل خود را برای اپراتور بانک توضیح دهید، در صورت امکان می توانید نام فروشگاه و آدرس صاحب کارتخوان را از بانک بیابید. برای دریافت این اطلاعات باید شماره پایانه قبض خرید را به همراه داشته باشید و به بانک اطلاع دهید.

شماره پایانه دستگاه پوز کجا قرار دارد؟

یافتن نام فروشگاه دستگاه پوز، از کجا بفهمم کجا کارت کشیدم؟

شماره پایانه یا کد پایانه دستگاه POS یک کد چند رقمی است که توسط شرکت فروش دستگاه کارتخوان به خریدار داده می شود. این کد معمولا در بالای رسید تراکنش قرار دارد.

در صورت نداشتن رسید چطور صاحب فروشگاه دستگاه پوز را پیدا کنم؟

داشتن رسید خرید می تواند فرآیند یافتن اطلاعات را بسیار سریع تر و آسان تر کند، اما اگر رسید تراکنش خود را گم کرده اید، می توانید آدرس و نام فروشگاه کارتخوان را به روش های زیر استعلام کنید.

۱- یافتن نام فروشگاه و آدرس دستگاه POS با گرفتن موجودی حساب

می توانید هر زمان که بخواهید به بانک بروید و صورت حساب خود را چاپ کنید. پرینت گردش حساب معمولاً شامل شماره پایانه POS است که برای خواندن کارت استفاده کرده اید.

۲- شماره ترمینال را از طریق اینترنت بانک بیابید

اطلاعاتی مانند شماره پایانه دستگاه POS، نام پایانه فروش را می توانید از اینترنت بانک خود دریافت کنید. جزئیات هر تراکنش در حساب بانکداری اینترنتی شما درج شده است.

 

نتیجه گیری

در این مقاله راه های متفاوتی را برای یافتن نام فروشگاه دستگاه پوز برای شما توضیح دادیم تا در صورتی که بیشتر از مبلغ مورد نیاز به حساب طرف مقابل واریز کردید بتوانید آن را پیدا کنید و مشکل خود را برطرف سازید. روش پیدا کردن فروشگاه دستگاه پوز به این مورد که شما رسید خرید را نگه داشته اید یا خیر بستگی دارد و در صورتی ک رسید را داشته باشید زودتر به نتیجه خواهید رسید؛ اما با این حال می توانید از طریق گرفتن موجودی حساب و یا یافتن شماره ترمینال، اطلاعات محلی که کارت کشیده اید را بیابید.

در نهایت باید گفت بهترین راه این است که همیشه اولا بعد از کارت کشیدن، از صحیح بودن مبلغ واریزی اطمینان حاصل کنید؛ ثانیا رسید تراکنش را نگه دارید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *