دستگاه کارتخوان

چه مشاغلی از کارمزد کارتخوان معاف هستند؟ + اسامی مشاغل

کارمزد کازتخوان

چه مشاغلی از کارمزد کارتخوان معاف هستند؟ + اسامی مشاغل

چه مشاغلی از کارمزد کارتخوان معاف هستند؟ + اسامی مشاغل

امروزه درحالی طبق اعلام بانک مرکزی برخی مشاغل معاف از پرداخت مالیات کارتخوان‌ ها هستند که در اقدامی عجیب از تراکنش‌های کارتی آنها کارمزد کسر می‌شود! بانک مرکزی البته این اقدام را تأیید نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری ها، با اعلام بانک مرکزی از ۴ تیرماه کارتخوان ها باید مالیات پرداخت کنند.

طبق تأکید بانک مرکزی، برخی از مشاغل و صنوف از پرداخت مالیات معاف شده اند که این خبر توسط بانک مرکزی و با اعلام ۱۳ شغل در خبرگزاری ها منتشر شده است.

مالیات کارتخوان چیست؟

 مالیات کارتخوان که به وسیله سازمان امور مالیاتی کشور دریافت می شود، یک مورد از مالیات های مستقیم بر تراکنش های کارتخوان می باشد. مالیات کارتخوان بسته به میزان درآمد و نوع فعالیت کسب و کارها می تواند متفاوت باشد که هر ماه باید پرداخت شود. در صورتی که مالیات کارتخوان توسط صاحبان مشاغل پرداخت نشود موجب جریمه خواهد شد.

بیشتر بدانید: مالیات دستگاه کارتخوان چیست؟

 

مشاغلی که از پرداخت مالیات معاف شده اند به شرح زیر هستند:

‌۱ ـ نانوایی‌ ها ۲ ـ سوپرمارکت‌ ها و فروشگاه‌ های محصولات غذایی و خواروبارفروشی ۳ ـ داروخانه‌ ها، بیمارستان‌ ها و خدمات درمانی ۴ ـ جایگاه‌ های سوخت اتوماتیک و فروشندگان سوخت ۵ ـ فروشگاه‌ های تجهیزات ساخت کاردستی و صنایع دستی هنری ۶ ـ حمل‌ونقل درون و حومه شهر، تاکسیرانی و کرایه اتومبیل ۷ ـ مدارس ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان ۸ ـ روزنامه‌فروشی‌ ها و دکه‌ های روزنامه ۹ ـ دفتر خدمات مخابراتی محلی و راه‌دور ۱۰ ـ انجمن‌ ها و اتحادیه‌ های مدنی، اجتماعی و مؤسسات خیریه ۱۱‌ ـ فروشگاه محصولات رسانه‌ای، کتاب، روزنامه، فیلم، موسیقی ۱۲ ـ عوارض راه، پارکینگ، پارکومتر و گاراژ ۱۳ ـ وجوه دولتی، قوه قضاییه و شرکت‌های خدماتی (آب، برق، گاز).

چه مشاغلی از کارمزد کارتخوان معاف هستند؟ + اسامی مشاغل

مالیات دستگاه کارتخوان

با اعلام بانک مرکزی لیست مشاغلی که از پرداخت مالیات دستگاه کارتخوان معاف هستند منتشر شد.

کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با: مالیات کارتخوان

بر اساس سیستم جدید مالیات در شبکه پرداخت کشور؛ دارندگان کارتخوان برای هر خرید از ۱۲۰۰ تا حداکثر سقف تعیین شده بسته به مبلغ تراکنش کارمزدی را پرداخت می کنند. کف این کارمزد برای معاملات ۶ میلیون ریالی ۱۲۰۰ ریال و برای معاملات بالاتر تا سقف تعیین شده افزایش می یابد.

به عبارت دیگر، میزان کارمزد به این صورت محاسبه می شود که برای معاملات تا سقف شش میلیون ریال (۶۰۰ هزار تومان) ۱۲۰ تومان و برای معاملات بالای ۶۰۰ هزار تومان دو ده هزارم معامله تعیین می شود.

 

سخن آخر

ما در این در این مقاله راجع به مالیات و کارمزد کارتخوان و همچنین مشاغلی که از پرداخت این مالیات معاف هستند، توضیح دادیم. در صورتی که قصد خرید کارتخوان دارید یا هر گومه سوالی راجع به مالیات و کارمزد کارتخوان ها دارید می توانید با پشتیبانی شرکت مایا تجارت در ارتباط باشید و با شماره ۰۹۱۲۸۵۲۴۵۲۰ تماس حاصل فرمایید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *