دستگاه کارتخوان, دسته‌بندی نشده

قطع شدن کارتخوان

قطع شدن کارتخوان در دستگاه پوز سیار

قطع شدن کارتخوان در دستگاه پوز سیار

چالش دستگاه های کارتخوان در ایراندلایل زیادی می تواند در خاموش شدن کارت خوان دخیل باشد از جمله: مسائل فنی و مالیاتی نیز می تواند باعث این مشکل شود. این مسائل می تواند مانع کسب و کار شود. یکی از دلایل کار نکردن کارتخوان فعال نبودن پرونده مالیاتی است. طبق قانون مالیاتی، در صورت فعال نبودن پرونده مالیاتی یا حذف کد، دستگاه POS کار نمی کند..

برای اتصال کارت خوان باید پرونده مالیاتی خود را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل با مراجعه به ثبت مالیاتی دستگاه کارتخوان آن را برطرف کنید.

دلایل مختلفی از جمله مشکلات فنی و کابل های ارتباطی می تواند باعث قطع شدن دستگاه شود که در صورت بروز مشکل می توانید با تماس با گروه پشتیبانی مشکل را برطرف کنید.

دلیل قطع شدن کارتخوان

علت های متعددی می تواند باعث این مشکل شود، در این صورت می توانید باید موارد زیر را بررسی کنید:

وصل نبودن ترمینال

در برخی موارد ممکن است ترمینال شما متصل نباشد، باید با شرکت پشتیبانی کارت خوان تماس بگیرید و از آنها بخواهید که ترمینال کارت خوان را برای شما بررسی کنند.

شاید شما پرونده مالیاتی ندارید

با معرفی قوانین مالیاتی کارتخوان، برای هر کسب و کاری یک فایل مالیاتی فعال الزامی است. اگر فایل مالیاتی فعال ندارید، دستگاه POSE برای شما غیرفعال است.

4 تا 7 روز طول می کشد تا کارتخوان به پرونده مالیاتی شما متصل شود و کد را دریافت کند. به همین دلیل بهتر است قبل از قطع شدن دستگاه برای پرونده مالیاتی خود اقدام کنید.

مشکلات فنی

از عوامل دیگر که باعث قطع شدن دستگاه پوز می شود مشکلات فنی است که باید آن را بررسی کنید

  • وصل نبودن سیم کارتخوان به کابل تلفن
  • جاگذاری اشتباه سیمکارت
  • آسیب دیدن باتری ها
  • اختلال در کابلها

چالش دستگاه های کارتخوان در ایران

یکی از این مشکلات در حوزه کسب و کار این است که افراد فعال در این حوزه در نحوه کار خود با مشکل مواجه می شوند. مشکلات اساسی در حوزه تجارت پرداخت الکترونیک در کشور ما وجود دارد.

سیستم پرداخت الکترونیک در ایران قوانین خاص خود را دارد و هرکس قوانین خاص خود را دارد و با دنیای خارج سازگاری ندارد و هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

ما نمی‌توانیم انتظار پیشرفت در این زمینه را داشته باشیم، زیرا این کسب‌وکارها استعدادهای ذاتی در این زمینه ندارند. و قطع کردن دستگاه نیز می تواند باعث وقفه در کار شود که با بررسی مشکل برطرف می شود.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *