دستگاه کارتخوان, دسته‌بندی نشده

قطع شدن کارتخوان

قطع شدن کارتخوان در دستگاه پوز سیار

قطع شدن کارتخوان در دستگاه پوز سیار

چالش دستگاه های کارتخوان در ایراندلایل زیادی می توانند در خاموش شدن کارتخوان دخیل باشند و مسائل فنی و مالیاتی نیز می توانند باعث ایجاد این مشکل و مانع کسب و کار شوند. یکی از دلایل کار نکردن کارتخوان فعال نبودن پرونده مالیاتی است. طبق قانون مالیاتی، در صورت فعال نبودن پرونده مالیاتی یا حذف کد، دستگاه POS کار نمی کند.

برای اتصال کارتخوان باید پرونده مالیاتی خود را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل با مراجعه به ثبت مالیاتی دستگاه کارتخوان آن را برطرف کنید.

دلایل مختلفی از جمله مشکلات فنی و کابل های ارتباطی می تواند باعث قطع شدن دستگاه شود که در صورت بروز مشکل می توانید با تماس با گروه پشتیبانی مشکل خود را برطرف کنید.

دلایل قطع شدن کارتخوان

علت های متعددی می تواند باعث بروز این مشکل شوند، در این صورت باید موارد زیر را بررسی کنید:

وصل نبودن ترمینال

در برخی موارد ممکن است ترمینال شما متصل نباشد، باید با شرکت پشتیبانی کارتخوان تماس بگیرید و از آنها بخواهید که ترمینال کارتخوان را برای شما بررسی کنند.

نداشتن پرونده مالیاتی ندارید

با معرفی قوانین مالیاتی کارتخوان، برای هر کسب و کاری یک فایل مالیاتی فعال الزامی است. اگر فایل مالیاتی فعال ندارید، دستگاه POS برای شما غیرفعال است.

۴ تا ۷ روز طول می کشد تا کارتخوان به پرونده مالیاتی شما متصل شود و کد را دریافت کند. به همین دلیل بهتر است قبل از قطع شدن دستگاه برای پرونده مالیاتی خود اقدام کنید.

مشکلات فنی

از عوامل دیگر که باعث قطع شدن دستگاه پوز می شود مشکلات فنی است که باید آن را بررسی کنید

  • وصل نبودن سیم کارتخوان به کابل تلفن
  • جایگذاری اشتباه سیمکارت
  • آسیب دیدن باتری ها
  • اختلال در کابل ها

بیشتر بدانید: رفع مشکلات رایج کارتخوان ها

چالش دستگاه های کارتخوان در ایران

یکی از این مشکلات در حوزه کسب و کار این است که افراد فعال در این حوزه در نحوه کار خود با مشکل مواجه می شوند. مشکلات اساسی در حوزه تجارت پرداخت الکترونیک در کشور ما وجود دارد.

سیستم پرداخت الکترونیک در ایران قوانین خاص خود را دارد و هرکس قوانین خاص خود را دارد و با دنیای خارج سازگاری ندارد و هر کدام نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

ما نمی‌توانیم انتظار پیشرفت در این زمینه را داشته باشیم، زیرا این کسب‌ و کارها استعدادهای ذاتی در این زمینه ندارند. و قطع کردن دستگاه نیز می تواند باعث وقفه در کار شود که با بررسی مشکل برطرف می شود.

 

سخن آخر

طبیعتا برای شما هم پیش آمده است که با قطعی دستگاه کارتخوان مواجه شوید اما نکته مهم این است که علت و منشا این قطعی را پیدا کنید و آن را برطرف سازید. همانطور که مشاده نمودید قطع شدن کارتخوان ها می تواند به دلیل وصل نبودن ترمینال، نداشتن پرونده مالیاتی و یا بروز مشکلات فنی باشد. در صورتی که کارتخوان خود را از شرکت معتبری خریداری کرده باشدی می توانید از طریق برقراری ارتباط با پشتیبانی شرکت، مشکل خود را برطرف کنید.

شرکت مایا تجارت معتبرترین نمایندگی فروش انواع دستگاه های کارتخوان می باشد که با ارائه بهترین خدمات، از بروز هرگونه مشکل احتمالی جلوگیری می کند و تا یک سال گارانتی و پشتیبانی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. در صورتی که تمایل به خرید کارتخوان از شرکتی مطمئن دارید می توانید با شماره های ۰۲۱۴۶۸۹۰۱۴۱ و یا ۰۹۱۲۸۵۲۴۵۲۹ تماس حاصل فرمایید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *