دستگاه کارتخوان

رجیستری کارتخوان سیار؛ رجیستری کارتخوان چیست؟

رجیستری کارتخوان سیار

اگر دستگاه کارتخوان سیمکارت خور دارید بدانید که مشمول طرح رجیستری می باشید. در صورت رجیستر نکردن، دستگاه قطع می شود که به طبع، خساراتی را برای شما در پی خواهد داشت. در این مقاله قصد داریم ابهامات و سوالات شما را برای ریجستر کردن دستگاه رفع کنیم.

رجیستری کارتخوان چیست؟

به منظور مبارزه با کالاهای قاچاچ طرحی در دولت برای استفاده از دستگاه های الکترونیک سیمکارت خور به تصویب رسید که علاوه بر گوشی موبایل شامل دستگاه های کارتخوان سیمکارت خور هم می باشد. طبق این طرح برای خرید دستگاه های کارتخوان سیمکارت خور ختما باید شخص آن وسیله را در سامانه همتا به ثبت برساند. در صورت انجام ندادن ریجستری دستگاه قطع خواهد شد و به روی آن سیمکارت فعال نخواهد شد.

قبل از ثبت رجیستری کارتخوان، چه کاری باید انجام دهیم؟

باید قبل از ثبت دستگاه از آن به روش های زیر استعلام بگیریم.

  • کد دستوری #۷۷۷۷*
  • از طریق پیامک به شماره ۷۷۷۷
  • برنامه اپلیکیشن همتا
  • سایت همتا

با استفاده از هرکدام از  روش های بالا می توانید از دستگاه خود استعلام بگیرید.

استعلام از طریق سامانه ثبت ریجستری دستگاه کارتخوان

سامانه همتا یک سامانه استعلام و ثبت ریجستری دستگاه های الکترونیک است که زیر نظر وزارت صنعت و معدن تجارت فعالیت می کند و شما متقاضیان گرامی می توانید با ورود به پرتال سامانه زیر که لینک آن قرار گرفته است به صورت مستقیم از دستگاه های کارتخوان خود استعلام بگیرید.

مراحل استعلام ثبت رجیستری کارتخوان سیار:

۱- ابتدا وارد سامانه همتا شوید و بر روی گزینه استعلام اصالت کلیک کنید.

رجیستری کارتخوان سیار

۲- حال در این صفحه  کد IMEI دستگاه را وارد و سپس کد امنیتی را مشابه تصویر وارد نمایید.

رجیستری کارتخوان سیار

رجیستری کارتخوان سیار

 

کد IMEI دستگاه کارتخوان چیست ؟

تلفن های همراه و دستگاه های کارتخوان سیمکارت خور دارای شناسه IMEI هستند که به منظور ثبت ریجستری و رهگیری دستگای دزدیده شده  برای پیدا کردن آن دستگاه از طریق کد IMEI می شود.

 

کلام پایانی

همانطور که ذکر کردیم امروزه برای جلوگیری از ورود کالاهای الکترونیکی از جمله کارتخوان ها به صورت قاچاق، تمامی وسایل الکترونیکی سیمکارت خور باید ریجستر شوند و به ثبت برسند. در غیر این صورت دستگاه کارتخوان غیرفعال خواهد شد. قبل از اینکه کارتخوان را ثبت کنید باید با روش هایی که به آن ها اشاره کردیم از آن استعلام بگیرید؛ تمامی مراحل استعلام گرفتن را برای شما توضیح داده ایم اما در صورتی هنوز ابهاماتی در این زمینه دارید می توانید سوالات خود را در همین قسمت مطرح کنید تا کارشناسان تیم مایا تجارت در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *